neděle 23. března 2014

Křenová pomazánka z kešu ořechů

 bez laktózy, bez laktózy, veganské

Po vyřazení mléčných výrobků byl pro mě největší problém, co na chleba? S koláči i omáčkami jsem si nějak poradila díky rostliným mlékům a smetanám, ale jak nahradit Lučinu, Cottage, sýr? Nějakou dobu jsem na chlebu střídala jen marmelády a šunku. Po roce stravování bez mléčných výrobků se můj repertoár pomazánek značně rozšířil. O ty osvědčené se postupně podělím tady na blogu. Kromě luštěninových pomazánek skvěle poslouží kešu ořechy. Namočené a rozmixované jsou úžasnou vstupní surovinou s obrovským potenciálem. Dají se použít na slano do pomazánek a "sýrových" omáček, nebo na sladko jako základ "cheescaků".  Moc dobré kešu ořechy kupuji v Bille. Dvouset gramové balení stojí kolem sedmdesáti korun. Může se to zdát hodně, ale upřímně ony ty Lučiny, Tartare, Macarpone a Philadelphie taky nejsou zadarmo. ;-)


Suroviny

(1 mistička, asi 12 chlebíčku)

půl hrnku kešu ořechů
voda
sůl
citronová šťáva
sušená pažitka
křen


Postup


Kešu ořechy zalijeme vroucí vodou a necháme alespoň 2 hodiny odstát. Vodu slijeme a ořechy rozmixujeme v mixéru do hladka. Pokud je směs moc hustá, přidáme trochu čerstvé vody. Postupně podle chutí přidáváme sůl, citronovou šťávu a sušenou pažitku, která pomazánce dodá hezky kořeněnou, lehce cibulovou chuť. Do hotového základu vmícháme jemně nastrouhaný křen. Mažeme na chleba a podáváme s pažitkou nebo kvalitní šunkou. :-)
 


Přirozená sladkost kešu ořechů se nádherně doplňuje s křenem a citronovou šťávou. Z uvedeného množství namažete asi 12 klasických chlebíčků a pochutnají si na ní i zapřísáhlí tradicionalisté.
 

1 komentář:

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany.
  Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  Tunde
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat